Blizny powstają przy różnych okazjach: na skutek różnych urazów, w tym oparzeń, czy operacji. Niezależnie od tego, czy są one bardzo widoczne, czy można je zasłonić ubraniem przez okrągły rok, warto poddać je skutecznej pielęgnacji.
Jak zabrać się za blizny?
Kiedy rana się zagoi lub minie odpowiedni czas po oparzeniu, trzeba zacząć natychmiast działać. Wtedy istnieje większa szansa na to, że blizny da się pozbyć tanio i bez konieczności interwencji laserowej, czy operacyjnej.
Jednym z najlepszych rozwiązań jest Veraderm żel na blizny. Jest to produkt sprzedawany w aptekach, a nie w drogeriach, co oznacza, że nie jest produktem po prostu kosmetycznym. Bazuje on na polisiloksanach, czyli specjalistycznych polimerach, złożonych z ułożonych naprzemiennie atomów krzemu i tlenu.
Jak używać żelu Veraderm ?
Stosowanie produktu należy zacząć już na zaleczoną skórę. Dotyczy to szczególnie ran pooperacyjnych, do gojenia których użyto szwów. Proces redukcji blizn należy wtedy zacząć dopiero po 21 dniach od usunięcia tych ostatnich lub ich całkowitego rozpuszczenia.
Jeśli tkanka jest świeżo zabliźniona, nadal należy zachować pewną ostrożność. Natomiast użycie żelu na rany wciąż otwarte jest zupełnie niewskazane.
Podatność na blizny
Trzeba też pamiętać, że każdy człowiek jest w inny sposób podatny na blizny i ich trwały charakter. Sporo też zależy od tego, w którym miejscu ciała blizna powstała.
O skórę warto dbać zawsze – odpowiednią pielęgnacją i dietą. Wtedy zastosowany żel na blizny przyniesie najbardziej pożądane efekty, jeśli będzie stosowany zgodnie z zaleceniami.