Uroda

Jak wyglądają ombre paznokcie?

Technika ombre częściej kojarzona jest z trendem w stylizacji włosów, który polega na uzyskaniu gry kolorów poprzez przejście od ciemniejszego u nasady do jaśniejszego na końcach. Podobne zasady dotyczą stylizacji paznokci. Wbrew pozorom technika pozwala uzyskać nieskończenie wiele możliwości.

Na czym polega technika malowania?

Ombre paznokcie, które znane są również jako technika Ombre Nails lub Gradient Nails, bazują na półcieniach i delikatnym przechodzeniu jednego koloru w drugi. W takim zestawieniu najlepiej prezentują się kolory pastelowe i neonowe. Natomiast ciemniejsze tony zyskują nutę tajemniczości oraz głębi. Kolory można dowolnie zestawiać, decydując się na kontrast lub podobieństwo. Wiele zależy od indywidualnych upodobań, okoliczności czy okazji, na którą powstaje manicure ombre. Podstawą omawianej techniki jest łagodne przejście pomiędzy kolorami i uzyskany dzięki temu efekt. Delikatne łączenie poszczególnych kolorów pozwala im się przenikać i łączyć, zapewniając doskonały efekt i popularność techniki.

Kiedy wykonać ombre na paznokciach?

Technika zdobienia paznokci metodą ombre jest bardzo uniwersalna, dlatego świetnie sprawdza się na różne okazje- zarówno oficjalne, jak i codzienne. W związku z tym pasuje na wesele, przyjęcie domowe, jak i do pracy, na uczelnię i w innych sytuacjach.