Suplementy

Jak przyjmować kreatynę w kapsułkach?

kreatyna w tabletkach

Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy dowiedzieć się, jak prawidłowo przyjmować kreatynę w tabletkach i postępować zgodnie z otrzymanymi wskazówkami.

Dwa podstawowe sposoby przyjmowania kreatyny w tabletkach

Aby wiedzieć, jak przyjmować kreatynę w tabletkach (do kupienia tutaj) przyjrzyjmy się najbardziej rozpowszechnionym i wykwalifikowanym sposobom.

Istnieją dwa schematy przyjmowania leku:

  • Ładowanie. Przewidziano 2 etapy. W początkowej fazie, tzw. fazie ładowania, trwającej 7 dni, należy przyjmować 20 g kreatyny dziennie, dzieląc tę ilość na 4 dawki po 5 g po posiłkach. Po tygodniu rozpoczyna się drugi etap, tzw. faza podtrzymująca, w której dawkę zmniejsza się do 2 g na dobę. Czas trwania całego kursu wynosi 1 miesiąc, a następnie 1 miesiąc przerwy.
  • Bez obciążenia. Kreatynę spożywa się równomiernie po 5 g dziennie. Czas trwania kursu wynosi 2 miesiące, po czym należy zrobić miesięczną przerwę i w razie potrzeby wznowić przyjmowanie suplementu.

Ogólne zasady dotyczące tabletek kreatynowych

Niezależnie od metody podawania leku, istnieją ogólne wytyczne, których należy przestrzegać.

  • Należy przestrzegać dawkowania i czasu przyjmowania; aby ustalić, ile tabletek należy przyjąć, aby spożywać dzienną dawkę, należy zapoznać się z informacjami producenta na temat ilości kreatyny w tabletkach, a następnie obliczyć wymaganą liczbę kapsułek dziennie;
  • Ważne jest, aby zdecydować, jak przyjmować kapsułki z kreatyną w dni treningowe i dni odpoczynku; zaleca się przyjmowanie suplementu po treningu, ponieważ po aktywności sportowej poprawia się krążenie krwi w mięśniach, przyspiesza metabolizm i kreatyna jest lepiej wchłaniana do mięśni, natomiast w dni odpoczynku lepiej przyjmować go rano.