zdrowie

Preparat VEGEVIT

Każda  żywa istota potrzebuje do życia witamin, makroelementów, soli mineralnych, wody i mikroelementów. Wszystkie te substancje znajdują się w żywności, lecz nie zawsze są w pełni przyswojone przez organizm. Część z nich ulega wypłukaniu, część jest wydalona w przyjętej ilości, a jeszcze inna część zostaje co prawda przyswojona, ale jest jej zbyt mało, by zaspokoić całodzienne zapotrzebowanie.

By temu zapobiec, należy przyjmować suplementy diety w postaci doustnych pastylek lub kapsułek, zawierających pełną dawkę substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jednym z takich preparatów jest VEGEVIT dostępny w sklepie OrklaCare.

Czym są tabletki Vegevit.

Jest to specjalnie spreparowana witamina B 12, która ma bardzo ważne zadanie w przebiegu wielu procesów organizmu. W razie jej niedoboru, zostaje zaburzone prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, nerwowego, a także produkcja czerwonych krwinek. Jednym z uciążliwszych dolegliwości braku odpowiedniego poziomu witaminy, jest drętwienie i mrowienie w kończynach oraz trudności w poruszaniu się.

Witamina B 12 oraz inne witaminy z grupy B, także przyczyniają się do poprawy metabolizmu, apetytu i samopoczucia.

Preparat VEGEVIT jest dostępny bez recepty, lecz wskazane jest poradzenie się lekarza czy zalecana dawka będzie właściwa dla wskazanej osoby.

Zasadniczo nie ma przeciwwskazań do stosowania tego preparatu, lecz zażywanie go w nadmiarze może doprowadzić do uczulenia się na któryś ze składników.