herbata

Herbata kwitnąca

herbata-kwitnaca

Parzenie herbaty to codzienny rytuał, który powinien sprawiać nam jak najwięcej przyjemności. Jeżeli zwykła herbata wydaje Ci się nudna. wypróbuj czegoś nowego. Zjawiskowa herbata kwitnąca to niezwykłe doznanie, nie tylko smakowe, ale i estetyczne.

Herbata, która zaskakuje i zachwyca

Na pierwszy rzut oka  herbata kwitnąca niczym szczególnym się nie wyróżnia. Zwinięte liście herbaty zielonej i kwiat są zawinięte w niewielką kulkę. Należy ją umieścić na dnie dzbanuszka (najlepiej przezroczystego, by móc obserwować co się dzieje z herbatą) i zalać gorącą, lecz nie wrzącą wodą oraz przykryć pokrywką. Kulka umieszczona w gorącej wodzie zamieni się w piękny, rozłożysty kwiat.

Doskonała na spotkanie ze znajomymi i na prezent

Kwitnąca herbata prezentuje się bardzo zjawiskowo, dlatego też warto pomyśleć o podaniu jej na przykład na spotkaniu z przyjaciółmi lub przyjęciu urodzinowym. Możesz być pewien, że w ten sposób zrobisz pozytywne wrażenie na bliskich.

Kwitnąca herbata może być również dobrym pomysłem na upominek, gdy chcemy wręczyć bliskiej osobie coś drobnego. W ofercie sklepów dostępnych jest wiele rodzajów herbaty kwitnącej – przede wszystkim są to herbaty zielone i jaśminowe. Warto wypróbować!