zdrowie

Ortopedyczne wkładki do butów

Wkładki do butów dają wiele korzyści. Jakie mają zalety? Dlaczego warto z nich korzystać?

Zalety korzystania z wkładek do butów

Podczas letnich upałów wkładki do butów https://www.orteo.pl/wkladki-ortopedyczne pochłaniają wilgoć i wpływają na naszą wygodę. Podczas wysokich temperatur stopy się pocą, przez co powstaje problem z nadmiernym poziomem wilgoci i nieprzyjemnym zapachem stóp. Warto w tym okresie wybrać wkładki letnie, które wydzielają przyjemny zapach. Dużą popularnością cieszą się węglowe wkładki, które niwelują zapachy i pochłaniają wilgoć.
Jeśli chodzi o okres zimowy, wybierzmy wkładki ocieplające stopy. Dzięki temu odczujemy przyjemne ciepło nawet podczas mroźnych dni. Zastosowanie filcowej wkładki pozwoli na zapobieganie marznięcia stóp, poprawiając nasze zadowolenie.
Wkładki dają także odświeżenie stopom, zapobiegają przesuwaniu się stóp i powstawaniu odparzeń. Jeśli cierpimy na różne schorzenia stóp, wybierzmy wkładki ortopedyczne, które pomogą z nimi walczyć.

Rodzaje wkładek do butów

Jeśli chodzi o rodzaje wkładek, najbardziej znane są;

  • wkładki filcowe – chronią przed zimnem i odparzeniami,
  • wkładki przeciwpotowe z włóknem węglowym – dają uczucie świeżości,
  • wkładki profilowane do sportowych butów – nadają się podczas uprawiania sportu,
  • wkładki skórzane – poprawiają amortyzację i izolację stóp, chroniąc wyściółkę buta,
  • wkładki cienkie – posiadają zazwyczaj trzy warstwy (naturalną bawełnę, warstwę antypoślizgową i włókna celulozowe), wpływają na świeżość i komfort.

Wkładka powinna być odpowiednio dobrana do naszych oczekiwań i rozmiaru stopy.