zdrowie zioła

Moringa oleifera – opinie

Czym jest tajemnicza moringa oleifera i dlaczego warto po nią sięgnąć?
Choć nie jest ona zbyt dobrze znana, z całą pewnością warto poszerzać o niej wiedzę i mówić o niej, kolejnym osobom. Głównie dlatego, że moringa oleifera jest rośliną, która posiada niesamowite właściwości lecznicze i bardzo często jest nazywana wręcz, rośliną długowieczności. Warto sięgać po jej wyciąg i dbać o to, aby znalazła ona swoje miejsce w codziennej diecie.

Jakie właściwości ma moringa oleifera?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że moringa jest tak bogata w składniki odżywcze, że sama w sobie zyskała miano superfoods, czyli znalazła się w grupie, tak zwanej superżywności, która jest grupą najzdrowszych produktów na całym świecie.

Moringa jest prawdziwą bombą witaminową. Zawiera ona na przykład dwa razy tyle białka, co nasiona soi, o wiele więcej witaminy C, niż cytryna i aż piętnaście razy tyle potasu, co banany. Brzmi to praktycznie, jak roślina doskonała, która zapewnia organizmowi wszelkie najbardziej potrzebne witaminy oraz mikroelementy.
Moringa jest także źródłem manganu, chromu oraz boru, co sprawia, że pozytywnie wpływa ona na kości. Wzmacnia je i skutecznie dba o ich zdrowie.

Na tym jednak pozytywne właściwości moringi, nie kończą się!
Jest ona także doskonałą rośliną dla wszystkich tych, którzy nie radzą sobie ze stresem lub miewają kłopoty z zasypianiem, czy też relaksowaniem się.