Kursy

Popularne rodzaje kursów masażu

Masaż staje się coraz bardziej popularny. Polacy korzystają z niego dużo częściej niż jeszcze kilka lat temu. I co ważne, o technikach masażu wiemy coraz więcej. Obecnie nie jest to już tylko masaż klasyczny. Oto kilka najpopularniejszych rodzajów masażu.

Masaż klasyczny

O masażu klasycznym wspomniono na wstępie. Jest to masaż, który wykonuje się przede wszystkim dla relaksu, w celu rozluźnienia spiętych mięśni oraz lepszego ukrwienia. Do jego wykonania używa się także różnego rodzaju balsamów oraz kremów.

Masaż relaksacyjnyjaki kurs masazu krakow

Kolejnym rodzajem masażu jest masaż relaksacyjny. Powinno się go wybrać zwłaszcza kiedy odczuwa się duże napięcie mięśni. Jak sama nazwa wskazuje jego cele jest przede wszystkim relaks. Do jego wykonania stosuje się specjalne olejki ezoteryczne.

Masaż gorącymi kamieniami

Jest to coraz popularniejszy typ masażu. Widać to przede wszystkim po tym, jakie wiele w ostatnim czasie oferowanych jest kursów masażu gorącymi kamieniami. Masaż ten polega na ułożeniu gorących kamieni na odpowiednich częściach ciała. W ten sposób ciepło jakie wydzielają kamienie działa niezwykle kojąco na tkanki ciała.

Masaż tkanek głębokich

Mówiąc o rodzajach masażu nie można zapomnieć o masażu tkanek głębokich. Masaż ten polega na odpowiednim naciskaniu tkanek głębokich. Siła nacisku zawsze dopiera jest indywidualnie. Jeśli chodzi o kursy masażu Kraków to idealne miejsce jeśli poszukujecie profesjonalnych kursów z merytoryczną i dobrze przygotowaną grupą specjalistów.