zdrowie

Dlaczego warto suplementować witaminy w ciąży?

Prenatal DuoCiąża to wymagający czas dla organizmu kobiety. Rozwijający się płód czerpie bowiem od matki wszystkie niezbędne mu witaminy oraz mikro i makroelementy. To dlatego właśnie wiele kobiet w tym okresie czuje się trochę osłabiona, bez sił i energii, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Dlatego właśnie warto suplementować witaminy takie jak na przykład Prenatal DUO.

Prenatal DUO

Preparat jakim jest suplement Prenatal DUO został skonstruowany tak, że w swoim składzie zawiera odpowiednie dawki wszystkich niezbędnych składników odżywczych takich jak witaminy, mikroelementy oraz makroelementy, jak również kwas foliowy. To wszystko sprawia, że kobieta w ciąży przyjmując jedną tabletkę dziennie, dostarcza swojemu organizmowi wszystko to co jest mu niezbędne, by dziecko mogło prawidłowo się rozwijać, a w jej organizmie nie doszło do poważnych niedoborów, które mogą odbić się również na jej zdrowiu.

Dieta kobiet w ciąży

Oczywiście warto pamiętać o tym, że przyjmowanie tak zwanych witamin ciążowych nie zwalnia kobiety z tego, aby prawidłowo odżywiać się w tak zwanym stanie błogosławionym. Bardzo ważne jest to, jak wygląda dieta ciężarnej. Powinno być w niej sporo warzyw i owoców, dużo ryb oraz chudego mięsa, jak również zdrowe węglowodany z kaszy. Słodycze nie są pożądanym elementem diety, bo chyba każdy wie, że to tylko tak zwane puste kalorie. Dieta plus suplementowanie witamin to dobry stan zdrowia w ciąży oraz po niej.