zdrowie

Czym są aparaty na haluksy?

Haluksy to zmora wielu osób. Skutecznie utrudniają one codzienne funkcjonowanie. Są źródłem dyskomfortu oraz bólu. Utrudniają wybór odpowiedniego obuwia, które nie będzie wywoływać ucisku. Wiele osób nie ma pojęcia, że haluksy są typem choroby zwyrodnieniowej. To właśnie przez nią stopa staje się zniekształcona. Należy wspomnieć, że deformacja może postępować bardzo szybko, więc wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Ponadto nie wygląda ona estetycznie.

Leczenie haluksów

Haluksy należy bezwzględnie leczyć. W tym przypadku im wcześnie zostanie rozpoczęta kuracja, tym większa szansa na to, że przyniesie ona oczekiwane rezultaty. Biomechanika stopy jest narażona na uszkodzenie. Ciężar ciała nie może rozkładać się równomiernie, co niesie za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji m.in. problemy z przemieszczeniem się. Właśnie dlatego warto rozpocząć leczenie natychmiast po rozpoznaniu pierwszych niepokojących zmian. Skuteczny może okazać się tutaj aparat na haluksy. Jest on polecany, gdy deformacja znajduje się na niskim lub średnim poziomie. W przypadku zaawansowanego zwyrodnienia zwykle jest konieczna operacja.

Aparaty korekcyjne

Aparaty na haluksy znacząco spowalniają proces rozwoju choroby zwyrodnieniowej. Mają one formę specyficznej szyny, która wsparta jest elastyczną opaską. Podtrzymują kości śródstopia oraz łuku poprzecznego. Nowoczesny aparat na haluksy dopasowuje się do kształtu stopy, dzięki czemu wykazuje wysoką skuteczność. Jego stosowanie jest proste i bezproblemowe. Należy jednak pamiętać o systematyczności.