Kursy

Jak wygląda kurs pilatesu w Warszawie?

Pilates to świetna forma aktywności, która pozwala na nabranie świadomości własnego ciała. Osoby, które ją wybrały mogą osiągnąć liczne profity. Do najważniejszych z nich należą redukcja tkanki tłuszczowej, ukształtowanie figury, poprawienie krążenia, wzmocnić mięśnie i nadać im elastyczność, a przede wszystkim – zrelaksować się i pozbyć stresu.

Część teoretyczna
Dobry kurs pilates w Warszawie, ma część teoretyczną. Powinna zawierać ona podstawowe informacje z zakresu anatomii człowieka oraz procesów zachodzących w ludzkim ciele. Jest to niezbędna do zrozumienia, tego po co wykonuje się konkretne ćwiczenia i jakie mają one przynieść skutki. Dzięki temu instruktor pilates jest świadomy, tego jaką pracę wykonuje. Powinien być specjalistom, który potrafi odpowiednio dobrać właściwe ćwiczenia oraz ułożyć z nich cały trening. Powinien też rozumieć potrzebę rozgrzewki przed ćwiczeniami i rozciągania mięśni bezpośrednio po nim.

Część praktyczna
Część praktyczna kursu pilates polega na przybliżeniu kursantom praktycznych ćwiczeń. Muszą one zostać nie tylko przedstawione, ale powinny też być wyjaśnione. Każdy instruktor pilates powinien wiedzieć jakie ćwiczenie wykonać, aby osiągnąć dany cel. To oczywiste, że inne ćwiczenia są zalecane przy schorzeniach kręgosłupa, a zupełnie inne przy walce ze zbędnym tłuszczykiem. Kurs pilates Warszawa, jest szansą na to by dobrze poznać tę metodę ćwiczeń.