Inne

2 najlepsze sposoby na piękne włosy, skórę i paznokcie

Mocne włosy i paznokcie, a także piękna skóra to cel, do którego dąży niejedna kobieta, jednak aby go osiągnąć, należy w odpowiedni sposób o to zadbać. Zarówno skóra, jak i włosy i paznokcie potrzebują każdego dnia określonej ilości witamin i minerałów, które znajdują się przede wszystkim w produktach żywnościowych, ale nie tylko. W jaki zatem sposób można poprawić swój wygląd zewnętrzny?

Odpowiednia dieta
Największe ilości cennych dla urody witamin i składników mineralnych znajdują się w świeżych warzywach i owocach, a także pełnoziarnistych produktach spożywczych. Na wygląd skóry bardzo dobrze wpływają witaminy C i E znajdujące się np. w cytrusach oraz olejach roślinnych, ponieważ są źródłem silnych antyoksydantów, które walczą z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za proces starzenia się skóry. Z kolei biotyna, cynk oraz selen poprawiają wygląd włosów i paznokci, dlatego też nie należy zapominać o orzechach, nasionach oraz drożdżach.

Suplementy
Preparaty takie jak preparat gelacet zawierają w swoim składzie kompleks wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, które pomagają poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci. Regularne przyjmowanie gelacetu pomaga wzmocnić paznokcie i zapobiec wypadaniu włosów, a także w bardzo korzystny sposób wpływa na wygląd skóry. Wspomniany preparat ma postać proszku, który należy rozpuścić w około 150 ml niegazowanej wody, wypijając jeden raz dziennie po posiłku.