Wątroba jest jedynym narządem, który może samodzielnie się regenerować, jednak w przypadku niektórych schorzeń jest to po prostu niemożliwe. Doskonałym wsparciem pracy i funkcjonowania wątroby są zioła. Ich niekwestionowaną zaletą jest ogromna różnorodność i szeroki zakres działania oraz unikatowe właściwości.
Czym jest ziołolecznictwo?
Ziołolecznictwo to jeden z najbardziej skutecznych sposobów zwalczania chorób. Specyfików i preparatów, suplementów diety, których przeznaczeniem jest wspomaganie pracy wątroby, jest bardzo dużo. W ich składzie znajdują się liczne rośliny, posiadające lecznicze właściwości i stosowane niemalże od stuleci. Ziołolecznictwo, które ma bogatą, wielowiekową tradycję, z jednej strony pozwala na zachowanie sił witalnych, z drugiej natomiast ułatwia powrót do zdrowia. To dzięki niemu leczenie obywa się naturalnymi metodami, bez obciążania organizmu innymi specyfikami.
Zioła na wątrobę a kondycja tego narządu
Sprawnie funkcjonującej wątroby tak naprawdę się nie wyczuwa. Jednak wówczas, gdy jest ona albo przeciążona, albo po prostu nie może sobie poradzić z nadmiarem tłuszczu czy alkoholu, wówczas wysyła sygnały, które świadczą o tym, że narząd sobie nie radzi. Dzieje się tak wtedy, gdy otaczająca wątrobę torebka ochronna (nazywana także błoną otrzewnową) rozciąga się i powoduje zwiększenie nacisku na znajdujące się w jej sąsiedztwie jelita i żołądek.
Wyraźnie wyczuwane kłucie pod żebrami jest oznaką niedomagania wątroby, a co za tym idzie, sygnałem do udzielenia jej wsparcia. Z pomocą przyjdą zioła na wątrobę, takie jak ostropest plamisty czy dziurawiec pospolity.