Inne

Rodzaje stabilizatorów na nadgarstek

stabilizator-nadgarstka-z-szynami

Stabilizator na nadgarstek to produkt medyczny, który ma na celu usztywnienie stawu promieniowo-nadgarstkowego oraz ograniczenia dolegliwości bólowych, możliwości powstawania dalszych urazów oraz przyspieszenie rekonwalescencji. Orteza zatrzymuje ciepło przez co sprzyja szybszemu leczeniu urazu.

Jakie rodzaje stabilizatorów na nadgarstek dostępne są w sprzedaży?

W sprzedaży dostępne są różnorodne stabilizatory na nadgarstek, a ich wybór zależy od rodzaju urazu, występujących dolegliwości, zaleceń lekarskich oraz preferencji klienta.

Ortezy stabilizujące

Tego typu profesjonalny stabilizator na nadgarstek to sprzęt medyczny – sprawdź takie:https://www.orteo.pl/ortezy-reki-i-barku. Usztywnia on staw i jest wykorzystywany w przypadku poważnych urazów. Jest on zalecany po zabiegach operacyjnych, rekonwalescencji po złamaniach oraz przy innych poważnych kontuzjach.

Opaski elastyczne

Opaski elastyczne dostępne są w sklepach ze sprzętem sportowym i są zalecane w przypadku drobnych urazów. Mogą one również stanowić element profilaktyki, ponieważ pomagają utrzymać nadgarstek w prawidłowej pozycji i zmniejszają ryzyko powstania urazu. Są one elastycznie i umożliwiają szeroki zakres ruchu.

Opaski magnetyczne

Opaski magnetyczne posiadają zbliżone właściwości do opasek elastycznych lecz zapinane są na magnes. Są one chętnie wykorzystywane podczas wykonywania ćwiczeń siłowych z dużymi obciążeniami.

Opaski z miejscem na kciuk

Tego typu opaski stabilizują nie tylko nadgarstek, ale również dłoń. Są one zalecane w przypadku występowania zespołu cieśni nadgarstka lub kciuka oraz w przebiegu innych urazów stawów.

Z jakich materiałów wykonywane są stabilizatory?

Usztywniacze na nadgarstek mogą być wykonywane z materiałów syntetycznych: poliestru, poliamidu lub elastanu oraz ze skóry.