Inne

Odmiany marihuany. Cannabis ruderalis.

Za pierwotne miejsce występowania konopi, uznaje się okolice jeziora Kuku-nor, które położone jest w Tybecie. Stamtąd, marihuana rozprzestrzeniłam się na teren Europy oraz Azji, a proces ten rozpoczął się już 6 mln lat temu. Dowiedli tego archeologowie, którzy znaleźli osady pyłku konopi, w badanej przez siebie ziemi, Gór Himalajskich i Wyżyny Tybetu. Podobnych odkryć, dokonano na terenie Chin oraz Japonii. 

CANNABIS RUDERALIS – KONOPIE DZIKO WYSTĘPUJĄCE. 

Najmniej zbadanym gatunkiem konopi, są rośliny ruderalne (Cannabis ruderalis). Dzieje się tak, ze względu na to, że nie posiadają one swoich stałych stanowisk, co znacznie ułatwiłoby ich dokładniejsze poznanie, ale rozsiewają się i mutują genetycznie ze sobą, w sposób niekontrolowany. Pierwsze zapisy na temat konopi dziki, pochodzą z Azji, a same rośliny można spotkać na terenie Europy oraz innych państw o stabilnym, umiarkowanym i dość wilgotnym klimacie. Gdzie znajdziemy Cannabis ruderalis najczęściej? Pojedyncze rośliny, zadomawiają się w większej ilości, w miejscach rzadko uczęszczanych lub opuszczonych przez ludzi, takich jak stare rudery domów, gruzowiska, wysypiska śmieci, dawnych terenach przemysłowych itp. Konopie dzikie kolonizują miejsca, w których do ich wyrośnięcia i pojawienia się na powierzchni ziemi, niezbędna jest obecność w podłożu, dużej ilości zanieczyszczeń, które rośliny ruderalne, wykorzystują jako rodzaj nawozu. Stąd, Cannabis ruderalis, botanika systematyzuje, jako gatunek roślin synantropijnych, czyli takich, które przystosowały się do życia w środowisku silnie przekształconym przez działalność człowieka. 

KONOPIE DZIKIE – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE. 

Te odmiany marihuany (dostępne na Nasiona Marihuany) osiągają przeciętnie do 150 cm wysokości. Jednak można spotkać również takie, które przekroczyły znacznie tę ustaloną granicę. Niemniej, są one niższe od konopi siewnych. Brak kontroli hodowlanej zdaje się w przypadku Cannabis ruderalis, decydującym czynnikiem, posiadanych przez nie właściwości. Nic dziwnego, że nauka, ma duże problemy z ich systematyzacji, skoro rośliny te rozmnażają się i rozsiewają na drodze przypadku. Liście roślin, przybierają kształt dłoniasto sieczyny, a kwiaty zbierają się w luźne, wzniesione ku górze i silnie rozgałęzione kwiatostany (kiście, topy), szukając w ten sposób, lepszego dostępu do promieni słonecznych. Tym, co może nam pomóc, w wizualnym odróżnieniu Cannabis ruderalis od konopi siewnych, jest obecność tzw. okwiatu.