Leki

Jaki krem na odparzenia dla niemowląt sprawdzi się najlepiej?

maść na odparzenia

Niemowlęta zazwyczaj całą dobę spędzają w pieluszce, dlatego ich skóra jest bardzo narażona na odparzenia. Może do tego dojść nawet mimo dbania o delikatną strefę okołopieluszkową malucha. Na rynku dostępnych jest wiele skutecznych preparatów, które pomogą poprawić stan skóry niemowlęcia. W tym celu sprawdzi się między innymi maść na odparzenia – jaką wybrać, by była najlepsza dla skóry dziecka?

Co robić, kiedy dojdzie do odparzenia pupy niemowlaka?

Kiedy pod pieluszką dojdzie do odparzenia, trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy stan skóry nie jest zbyt poważny i dziecko nie wymaga wizyty u lekarza. Jeśli natomiast odparzenie wygląda na niegroźne, można przejść do leczenia pupy maluszka w domu. Podstawową zasadą w przypadku odparzenia pieluszkowego jest mycie pupy łagodnym mydłem, dokładne suszenie i jak najczęstsze wietrzenie. W regeneracji tej delikatnej skóry pomoże też dobrze dobrany krem na odparzenia dla niemowląt.

Kremy na odparzenia dla niemowląt o sprawdzonym składzie

W aptekach np. tej tutaj można znaleźć wiele kremów i maści na odparzenia, jednak nie wszystkie są warte nakładania na wrażliwą skórę niemowlęcą. Ogromnie ważne jest, by maść na odparzenia pieluszkowe była pozbawiona substancji szkodliwych, jak parabeny, alkohol, perfumy czy donory formaldehydu.

Co więcej, maści na odparzenia pieluszkowe powinny mieć w składzie substancje ochronne i pielęgnujące, jak na przykład:

maść na odparzenia
  • witaminy A, E, F,
  • olejki i oleje pielęgnacyjne,
  • ekstrakty ochronne pochodzenia roślinnego,
  • pantenol,
  • alantoina,
  • masło shea,
  • lanolina.

Wybór kremu na odparzenie zatem nie może być przypadkowy czy sugerowany kuszącym opakowaniem. By preparat rzeczywiście działał i nie zaszkodził już wystarczająco podrażnionej pupie malucha, trzeba sięgać tylko po maść na odparzenia pieluszkowe o bogatym i wartościowym składzie, która pomoże w regeneracji delikatnej skóry niemowląt.