Kursy

Jak wygląda Bobath kurs?

Prawidłowe zdiagnozowanie wszelkiego rodzaju zaburzeń rozwojowych u najmłodszych oraz rehabilitacja dzieci i niemowląt to zagadnienia, które wymagają przede wszystkim posiadania odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i doskonałych zdolności obserwacyjnych.

Dla kogo przeznaczony jest Bobath kurs?

Kurs terapii metodą NDT Bobath jest skierowany przede wszystkim do fizjoterapeutów, lekarzy, pielęgniarek i położnych. Terapia NDT Bobath wykorzystuje techniki stymulacji proprioceptywnej, kinestetycznej oraz dotykowej, stosowanej celem hamowania wszelkich patologicznych odruchów i rozwijania prawidłowych wzorców ruchowych już u niemowląt i dzieci w wieku do 2 lat. Pomaga ona także w rozpoznawaniu i leczeniu wzmożonego bądź obniżonego napięcia mięśniowego, które niestety w późniejszym wieku może skutkować różnego rodzaju zaburzeniami funkcji rozwojowych.

Z czego składa się Bobath kurs?

Kurs NDT-Bobath to kurs, obejmujący podstawy teoretyczne oraz całą część praktyczną, która dotyczy procesu terapeutycznego dzieci. W trakcie trwania szkolenia omawia się między innymi studium przypadku. Co więcej, są to także zajęcia, które przekazują zainteresowanym bardzo dużą ilość wiedzy na temat wszechstronnego rozwoju dziecka, jak również ich zaburzeń ruchowych, rozpoznawania ich oraz leczenia, przez co istnieje możliwość prowadzenia naprawdę skutecznej rehabilitacji wśród dzieci i niemowląt.