zdrowie

Fungotac – co warto wiedzieć o jego składzie?

Grzybicze zakażenie ucha zewnętrznego lub środkowego jest bardzo trudne do wyleczenia, dlatego też tym bardziej warto postawić na skuteczne leki. W nierównej walce z drożdżakami i pleśniami mogą pomów rewelacyjne krople Fungotac, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie.

Jaki skład?

Główną substancją czynną leku Fungotac jest klotrymazol. Na jeden ml roztworu przypada 10 mg klotrymazolu. Kolejnym ważnym składnikiem jest makrogol, kwas solny rozcieńczony i soda wodorotlenkowa.

Jak działa klotrymazol?

Klotrymazol jest podstawowym składnikiem w lekach stosowanych w przypadku zaburzeń dermatologicznych i różnorodnych zmian skórnych. Niestety nawet pomimo higieny może dojść do zakażenia i rozwoju niebezpiecznych bakterii na skórze. Fungotac pomoże w zahamowaniu rozwoju zakażenia i w całości wyleczyć zarażone miejsca. Klotrymazol stosowany jest bardzo często w przypadku drożdżycy skóry wywołanych nie tylko przez drożdżaki, ale również przez pleśniaki, grzyby i dermatofity.

Jak wygląda dawkowanie?

Skuteczność kropel do ucha w dużym stopniu uzależniona jest od prawidłowego dawkowania, dlatego też warto dokładnie zapoznać się w ulotką podaną przez producenta i przestrzegać zaleceń lekarza. Przy infekcjach ucha stosuje się zazwyczaj 2-3 krople leku (od 2 do 3 razy na dzień). Bardzo ważne jest również to, aby leczenie kontynuować przez co najmniej 2 tygodnie nawet po ustąpieniu wszelkich objawów infekcji. Tylko w ten sposób będzie można zapobiec kolejnym infekcjom.