Kursy

Fizjokursy Gdańsk przepustką do branżowej wiedzy

Z roku na rok pojawia się na polskim rynku coraz więcej ofert szkoleniowych przeznaczonych dla branży medycznej – nie tylko dla lekarzy czy pielęgniarek, ale także dla fizjoterapeutów, masażystów oraz rehabilitantów pracujących według rozmaitych metod leczniczych. Na Pomorzu organizacją tego typu kursów zajmuje się firma Fizjokursy Gdańsk. Swoją działalność zainaugurowała w roku 2009 i od tamtego czasu udało jej się przeprowadzić z sukcesem kilkadziesiąt szkoleń o zróżnicowanej tematyce.

Profesjonalne szkolenie z zakresu PNF

PNF to koncepcja terapeutyczna zapoczątkowana w 1946 roku w Kalifornii, posiadająca własną filozofię i wypracowane na przestrzeni kilku dekad standardy postępowania z pacjentem. W ramach tego podejścia chory pracuje wraz z terapeutą głównie nad funkcją, której najbardziej potrzebuje. Owa funkcja posiada znaczenie nadrzędne wobec innych osiąganych w czasie leczenia celów, jak poszerzenie zakresu ruchu czy zwiększenie siły mięśni.

Szkolenie z zakresu PNF podzielone jest przez specjalistów fizjokursów w gdańsku na dwie części: podstawową i rozwijającą. Po zakończeniu zajęć kursant potrafi m.in.:

a) utrzymać bądź przywrócić ruchomość stawów chorego,
b) zapobiegać deformacjom i zanikom mięśni,
c) ustalić przyczyny zaburzeń funkcjonalnych,
d) tworzyć plan terapii PNF i wprowadzać go w życie.

Kurs kończy się egzaminem pisemnym. Pozytywne zaliczenie testu skutkuje otrzymaniem certyfikatu poświadczającego zdobytą wiedzę.