Suplementy

Dlaczego odżywka białkowa na noc jest tak ważna?

odżywka białkowa na noc

Zawodowi sportowcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że po intensywnym treningu należy przyjąć porcję białka w dowolnej formie. Maksymalnie po godzinie od ukończenia treningu. Dlaczego więc tak wiele osób wskazuje na to, że odżywka białkowa na noc jest również bardzo ważnym elementem? Jaką rolę pełni ona w naszych organizmach?

Dobry produkt dla organizmu

Jeżeli chodzi o białko, to najbardziej zalecane jest te, które występuje pod postacią kazeiny. Można tu mówić o jajkach, czy niskotłuszczowych twarożkach, które są bogate w tego typu składnik. Przy czym, można zdecydować się na samodzielne spożywanie kazeiny, która można otrzymać w formie odżywki. Dlaczego to ona jest uważana za numer jeden wśród odżywek? Odpowiedzią jest wolniejsza szybkość wchłaniania aminokwasów. Wynosi ona około 6 na godzinę. Odżywka białkowa na noc w ten sposób lepiej będzie chronić przed rozpadem białka w organizmie.

odżywka białkowa na noc

Zdrowa odżywka białkowa na noc

Jeżeli ktoś na co dzień mocno trenuje lub też jest narażony na duży wysiłek fizyczny, to może być pewnym tego, że taka odżywka białkowa na noc od swiatsupli.pl okaże się dla niego bardzo pomocna. W szczególności, że pomaga ona w regeneracji organizmu. Do tego jej zadaniem jest hamowanie procesów katabolicznych białka. Masa mięśniowa będzie na etapie procesów anabolicznych. Aczkolwiek każda osoba decydująca się na spożycie takich odżywek musi pamiętać o bezpieczeństwie, a także o indywidualnym dobieraniu preparatów, ponieważ każdy organizm ma zupełnie odmienne potrzeby na białko.