herbata

Czym są herbaty kwitnące?

herbata-kwitnaca

Herbaty kwitnące cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Zwykle kupuje się je na prezent dla bliskiej osoby. Jednak nie każdy wie, jak taką herbatę się parzy.

Herbata kwitnąca dostępna na KrainaHerbaty.pl ma formę niepozornej kulki. Podczas wyboru warto poradzić się sprzedawcy. Zwykle kwitnące herbaty to herbaty białe i zielone, rzadziej czarne. Do produkcji kulek kwiatowych stosuje się liście odporne na wysokie temperatury i długie parzenie. Większość suszu składa się z łodyżek. Poza samą herbatę duże znaczenie mają kwiaty i ich kompozycje. Najpopularniejsze są blooming tea. Poza tym używa się też kwiatu lilii czy jaśminu.

Podczas parzenia herbaty kwitnącej znaczenie ma kolejność. Najpierw wlewa się wodę, a dopiero potem wrzuca do niej herbatę. W przeciwnym wypadku kulka rozwija się niesymetrycznie, a efekt nie jest zbyt spektakularny. Ważna jest też temperatura wody. W przypadku blooming tea z widocznymi kwiatami powinna wynosić ona około 80 stopni Celsjusza. Rzadziej spotkać można herbaty do zaparzania w wyższej temperaturze. Czas parzenia zależy od gatunku herbaty. Kulki z widocznym kwiatem potrzebują jedynie 1-2 minuty. Nieco dłużej parzą się te z ukrytym kwiatem, bo około 5 minut.Warto o tym pamiętać.