Leki

Czy leki przeciwbakteryjne na zatoki można kupić bez recepty?

zatoxin lek na zatoki

W każdej aptece znajdują się produkty, dostępne wyłącznie na receptę oraz takie, które kupić można bez przepisu lekarza. Wśród nich dostępne są leki na zatoki bez recepty, wykazujące skuteczność działania w części przypadków. Działanie leków na zatoki zależne jest przede wszystkim od przyczyny, powodującej infekcję oraz intensywności jej przebiegu. 

Lek na zatoki – czy warto kupować preparaty bez recepty?

Infekcje zatok najczęściej powodowane są wirusami oraz są następstwem przemarznięcia. W zatokach rozwija się stan zapalny, który należy zwalczyć. Leki na zatoki bez recepty najczęściej zawiera substancję, działającą przeciwzapalnie, a dodatkow składniki, wspomagajace samopoczucie w walce z objawami zapalenia zatok: 

  • bólem głowy,
  • niedrożnością nosa,
  • osłabieniem i gorączką.

Kupowanie leków na zatoki bez recepty ma sens wtedy, gdy pojawią się pierwsze symptomy rozwijającej się infekcji. Wtedy warto sięgnąć po jeden z leków na zatoki, działający przeciwzapalnie. Produkty takie jak leki przeciwbakteryjne na zatoki sprzedawane są na zlecenie lekarza.

XYLOMETAZOLIN 0,1% KROPLE NA ZATOKI

Kiedy potrzebny jest lek przeciwbakteryjny na zatoki?

Objawy infekcji zatok, utrzymujące się przez kilka dni mogą świadczyć o przekształceniu się infekcji w bakteryjną. W tym przypadku konieczne będzie wdrożenie leków przeciwbakteryjnych na zatoki, dostępnych wyłącznie na receptę. Antybiotyki, bo o nich mowa dobierane są indywidualnie przez lekarza po zapoznaniu się ze stanem pacjenta, dlatego nie można leczyć się produktem, przepisanym komuś innemu.