Olej kokosowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w związku z czym coraz częściej gości na naszych stołach. Co ciekawe zawiera on kwas kaprylowy, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się najróżniejszych grzybów siejących spustoszenie w naszym organizmie. Czym jest kwas kaprylowy i czy rzeczywiście jest on skuteczny w walce z drożdżakami?
Kwas kaprylowy – cóż to takiego?
Kwas kaprylowy to nic innego jak jeden z nasyconych kwasów tłuszczowych, który występuje naturalnie w mleku ssaków oraz w olejach – koksowym i palmowym. Kwas ten wykorzystuje się w leczeniu zakażeń wywołanych grzybami. Chociaż znana wszystkim dobrze Candida wzbudza wiele kontrowersji, to jednak wchodzi ona w skład naturalnej flory bakteryjnej naszego układu pokarmowego i jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Problem jedna zaczyna się, gdy zostaje zaburzona mikrobiota jelit i dochodzi do przerostu grzyba. W takim przypadku przydatny okazuje się być kwas kaprylowy w kapsułkach, który skutecznie zabija chorobotwórcze grzyby oraz usuwa je z przewodu pokarmowego, przywracając dodatkowo naturalną równowagę flory bakteryjnej. W celu zwielokrotnienia działania tego kwasu zaleca się połączyć go z dodatkowym składnikiem o działaniu przeciwbakteryjnym czy grzybobójczym. Skuteczną mieszanką jest kwas kaprylowy w połączeniu z olejkiem z oregano, czosnkiem czy też z wyciągiem z pestek grejpfruta.
W jakim jeszcze celu sięgamy po kwas kaprylowy?
Zabijanie drożdżaków to nie jedyne możliwości kwasu kaprylowego. Okazuje się, że wpływa on korzystnie także na poziom cholesterolu we krwi, obniżając go do optymalnego poziomu. Ponadto łagodzi on również dokuczliwe objawy choroby Leśniowskiego-Crohna. Jest to świetny środek na oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn.