zioła

Zioła najlepszym sposobem na zaparcia

zioła na zaparcia

Zaparcia stanowią bardzo duży problem dla wielu ludzi – mimo, iż nie zagrażają one bezpośrednio życiu człowieka, jednak wywołują znaczny dyskomfort i prowadzą do złego samopoczucia.

Zioła na zaparcia najlepszym lekiem

Nie trzeba uciekać się od razu do przyjmowania leków, by pozbyć się dokuczliwym zaparciom. Nie zawsze leki na zaparcia odpowiednio zadziałają – warto na początku spróbować przyjmowania różnych ziół, które regulują zarówno pracę całego układu pokarmowego człowieka, jak i jego perystaltykę jelit. Należy jednak stosować je z umiarem, ponieważ zbyt częste picie naparów z różnych ziół może doprowadzić do wypłukiwania elektrolitów z organizmu, a w szczególności potasu.

W jaki sposób zażywać zioła na zaparcia?

Wszystko zależy od tego, na jakie zioła się zdecydujemy. Na zaparcia najczęściej stosowane są: babka płesznika, liście senesu oraz korzeń rzewienia. Wszystkie te zioła pomagają w szybki i skuteczny sposób pozbyć się dyskomfortu, jaki towarzyszy zaparciom. Działają one skutecznie, jednak nie gwałtownie, aby nie wyrządzić krzywdy organizmowi. Powinno się przygotować napar z wybranego ziela, a następnie taką miksturę zażywa się na noc. Wówczas zioła stosowane do leczenia zaparć zadziałają zaraz po przebudzeniu. Czasami zaparcia towarzyszą nawet osobom bardzo aktywnym, które uprawiają sport 2-3 razy w tygodniu i trzymają dietę bogatą w błonnik, owoce oraz warzywa. Problem zaparć dotyczy bardzo wielu osób, dlatego aby skutecznie się go pozbyć należy stosować różnego rodzaju herbatki ziołowe oraz polecane przez farmaceutów napary, które bardzo skutecznie usuną z organizmu całą, zalegającą w jelitach treść pokarmową.