Inne

Zioła moczopędne – jakie wybrać?

Człowiek od tysięcy lat leczy się ziołami. jest to medycyna całkowicie naturalna, która może przynieść wiele dobrego, jeśli tylko jest stosowana w rozsądny sposób. Ziół o działaniu moczopędnym jest wiele, dlatego warto wybrać te, które niosą ze sobą dodatkowe korzyści – na przykład usuwają szkodliwe bakterie z układu moczowego lub wzmacniają odporność.

Oto najpopularniejsze zioła moczopędne:

1) Pokrzywa – jedno z najbardziej znanych moczopędnych ziół. Plusem jej  stosowania jest jej niska cena lub łatwy dostęp dla tych, którzy chcą zebrać ją własnoręcznie. Zawiera wiele witamin, przy czym wpływa korzystnie na włosy i paznokcie.

2) Mniszek lekarski – popularny mlecz. Ma właściwości moczopędne i dodatkowo działa odtruwająco, co ma ogromne znacznie dla organów wewnętrznych. Ma dobre działanie na krwiobieg człowieka.

3) Pietruszka zwyczajnajej napar działa moczopędnie. Zawiera olejki eteryczne, przez co ma również działanie napotne i bakteriobójcze. Wspiera leczenie dróg moczowych. Nie jest polecana kobietom w ciąży, napar z pietruszki ma bowiem właściwości poronne.

4) Żurawina – stosowane również przy infekcjach dróg moczowych. Chroni pęcherz moczowy i cewkę przed przyleganiem szkodliwych bakterii.

5) Czarny bez – działanie moczopędna wykazują wszystkie części tej rośliny. Ponadto ma właściwości silnie odtruwające, jest bardzo bogatym źródłem witaminy C.

Podsumowując, poprzez zwiększone oddawanie moczu można skutecznie oczyścić organizm ze zbędnych toksyn i zanieczyszczeń. Warto stosować naturalne środki, bowiem o wiele lepiej są przyswajane przez nasz organizm, niż wytwory farmaceutycznych koncernów.