zioła

Zastosowanie ziół szwedzkich

Zioła szwedzkie posiadają liczne właściwości lecznicze. Dzięki wszechstronności, zyskują z dnia na dzień coraz to więcej zwolenników.

Dolegliwości skórne

Przede wszystkim zioła szwedzkie radzą sobie bardzo dobrze w leczeniu dolegliwości skórnych. Mogą to być blizny, czy różnego rodzaju wysypki alergiczne. W przypadku pierwszych zmniejszają ich widoczność. Z kolei w przypadku drugich wymienionych całkowicie usuwają je z powierzchni ciała. Można również je stosować bezpośrednio na powstałe rany czy ukąszenia. Regenerują one naskórek, dzięki czemu rany znikną w szybszym czasie z powierzchni ciała. Można je również stosować na odciski, czy odmrożenia. Radzą sobie również z łagodzeniem dolegliwości związanych z poparzeniami słonecznymi.

Lek przeciwbólowy

Zioła szwedzkie są również bardzo często stosowane jako lek przeciwbólowy. Radzą sobie świetnie z bólami zęba, głowy, reumatycznymi i innymi. Ważne jest to, że są w stanie wyeliminować ból w momencie, kiedy żadne inne leki nie pomagają. Stąd też, stosuje się je również w przypadku bardzo bolesnych miesiączek, czy innych bolesnych dolegliwości. Oczywiście dawkę takiego leku powinno się ustalić wraz z odpowiednim lekarzem.