herbata zdrowie

Zalety picia herbaty rooibos

Rooibos to inaczej czerwonokrzew. Roślina ta jest tak nazywana ponieważ jej łodygi mają ciemnoczerwony kolor. Jest ona uprawiana w Republice Południowej Afryki. Liście są poddawane fermentacji i suszeniu. Herbata rooibos ma łagodny smak i rubinowy kolor. Napar ten ma wiele właściwości zdrowotnych.

Jedną z wielu zalet herbaty rooibos jest to, że nie zawiera kofeiny. Mogą ją pić zarówno dzieci, jaki i kobiety w ciąży. Może być stosowana jako lek na ból brzucha, można ją podawać niemowlakom jako środek łagodzący kolkę. Napój ten doskonale sprawdzi się jako herbata mrożona. Herbatę warto pić wieczorem, gdyż ma opinię napoju ułatwiającego zasypianie. W sklepach jest ona dostępna w torebkach lub w postaci liści. Herbaty rooibos nie trzeba słodzić, gdyż ma ona lekko słodkawy smak. Herbatę tę powinny pić osoby chore na cukrzycę, bo poprawia odporność na insulinę, poprawia wchłanianie glukozy przez mięśnie, zwiększa wydzielenie insuliny przez trzustkę.

Liście czerwonokrzewu wykorzystywane są również w branży kosmetycznej. Z sproszkowanej herbaty i wody można zrobić maseczkę, która sprawi, że nasza skóra będzie wyglądała świeżo. Stosowanie tej maseczki może złagodzić trądzik, pryszcze oraz inne choroby skóry. Jest ona naturalnym kosmetykiem łagodzącym również poparzenia słoneczne. Picie naparu z czerwonokrzewu dobrze wpływa na cały organizm.