zdrowie

Wpływ żeń szenia na zdrowie

żeń szeń czerwony

Pozytywne działanie żeń szenia na zdrowie jest znane od wieków. Posiada on liczne, niezwykle pozytywne oddziaływanie na cały szereg układów w naszym ciele, począwszy od układu krążeniowego, a skończywszy na potencji.

Rodzaje żeń szenia

żeń szeń czerwonyŚwiat natury dał nam kilka różnych odmian żeń szenia. Większość z nich pochodzi z dalekiego wschodu, gdzie zostały po raz pierwszy zauważone jego pozytywne właściwości. Występuje tam żeń szeń chiński i żeń szeń czerwony, inaczej nazywany koreańskim. Popularny jest również żeń szeń syberyjski i japoński.

Działanie żeń szenia

Bez względu jednak na odmianę i pochodzenie, żeń szeń posiada bardzo ciekawe właściwości względem:

– cukrzycy i serca – obniża poziom cukru we krwi poprzez oddziaływanie na gruczoł nadnerczowy regulujący produkcję insuliny. Dodatkowo poprawia pracę serca oraz obniża poziom cholesterolu we krwi

– potencji – żeń szeń posiada silny oddziaływanie na libido. Podnosi je zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Żeń szeń czerwony wykazuje również niezwykle pozytywne efekty w przypadku leczenia problemów z erekcją

– pamięci – żeń szeń posiada silny wpływ na układ nerwowy. Poprawia zdolność mózgu do przyswajania nowych informacji, dzięki czemu pamięć i zdolność uczenia się zauważalnie się polepszają. Z tego powodu żeń szeń jest szczególnie polecany osobom starszym, którym bardzo często sprawność umysłowa i zdolność koncentracji ulegają pogorszeniu.