Suplementy

Witamina K2 niezbędna dla kości

Wszyscy wiedzą, że za prawidłową budowę kości odpowiada wapń, który dostarczamy w diecie lub czasami uzupełniamy witaminą D3. Okazało się, że do prawidłowej mineralizacji kości niezbędna jest także witamina K2.

Funkcje witaminy K2

Witamina ta tylko w niewielkim stopniu uczestniczy w krzepnięciu krwi, za to odpowiada głównie witamina K1. Rolą witaminy K2 jest czuwanie nad prawidłową dystrybucją wapnia. To ona kieruje go do kości i zębów. Niedobór witaminy K2 sprawia, że wapń zamiast w kościach gromadzi się w naczyniach żylnych.

Witamina K2 zapobiega więc osteoporozie, miażdżycy. Wykazano także jej wpływ na proces starzenia się komórek, powstawanie żylaków i zmarszczek. Odgrywa ważną rolę w ochronie przed nowotworami płuc, kamicą nerkową.

Jak zaspokoić zapotrzebowanie na witaminę K2?

Za pomocą diety jest to w zasadzie niemożliwe, ponieważ w małych ilościach występuje tylko w żółtkach jaj, wątróbce oraz w mięsie czerwonym, serach pleśniowych. Trzeba by więc jeść je codziennie.

Witamina K2 (https://evita.sklep.pl/pl/c/Witamina-K2/2222884) musi więc być dostarczana za pomocą suplementów, które zawierają jej naturalną postać. Opinie klientów, którzy suplementują witaminę K2 są bardzo pozytywne. Przede wszystkim zauważyli wyraźną poprawę w funkcjonowaniu serca i układu krwionośnego.

W przypadku zdrowia cena suplementu jest sprawą drugorzędną, dlatego trzeba wybierać tylko produkty sprawdzonych producentów. Mamy wtedy pewność, że witamina K2 została wyprodukowana z naturalnych surowców.