zdrowie

Terapia ręki – Kurs

terapia ręki kurs krakówTerapia ręki kurs Kraków to specjalistycznie zajęcia, które skierowane są przede wszystkim do fizjoterapeutów, pragnących zdobyć wiedzę na temat metodyki pracy z zakresu usprawnienia małej motoryki. Na kurs zapraszamy także rehabilitantów, pedagogów specjalnych oraz osoby, które pracują z dziećmi o specyficznych trudnościach edukacyjnych, na przykład z problemami z zakresu dysleksji.

Jak wygląda kurs – sprawy organizacyjne

Kurs prowadzony jest przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Dla każdej osoby, która zapisze się na organizowane przez nas kursy dla fizjoterapeutów, zapewniamy niezbędnik w postaci materiałów szkoleniowych, zebranych w wygodnej formie. Po zakończeniu kursu każdy z uczestników otrzymuje stosowny certyfikat, potwierdzający zakończenie szkolenia.

Program kursu

W trakcie trwania kursu uczestnicy zaznajamiają się z zagadnieniami takimi jak:

– budowa ręki,
– motoryka ręki i dotyczące jej zaburzenia,
– kwestie struktur OUN,
– dysfunkcje procesów integracji sensorycznej,
– wpływ dysfunkcji na rozwój manualny i grafomotoryczny,
– planowanie indywidualnej pracy z pacjentem,
– planowanie pracy indywiduaulnej w domu (dziecko – rodzic),
– propozycje ćwiczeń i zabaw.

Po zakończeniu szkolenia „terapia ręki kurs Kraków” uczestnik będzie posiadał wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu poprawy sprawności ruchowej kończyny górnej, co z pewnością pomoże w późniejszej indywidualnej praktyce fizjoterapeutycznej.