zdrowie

Tabletki osłonowe a wyjazd dzieci na wakacje

Rodzice zastanawiają się, czy dobrym pomysłem jest zabrania rocznego dziecka na wakacje. Taki maluch je już bowiem wiele rzeczy typowo domowych, więc jak sobie poradzi z kuchnią na wakacjach? Wielu lekarzy radzi, by jak najbardziej zabierać maluchy na wakacje, jednak odpowiednio wcześniej przygotować je do tego. W jaki sposób?

Odpowiednia osłonka


Za granicą, gdy jest inne jedzenie, inne przyprawy i co najważniejsze – inne bakterie, u dzieci mogą pojawić się biegunki, bóle brzucha, a nawet częste wymioty. By zminimalizować takie ryzyko, dobrze jest podawać dzieciom probiotyki na żołądek, które przygotują mały organizm i być może zniwelują wszelkie dolegliwości, które mogą się dzieciom przytrafić po jedzeniu lokalnym.

Osłona również dla dorosłych


Wielu lekarzy radzi także, by po takie tabletki sięgać również wtedy, gdy wrócimy z wakacji. Często, po kilku tygodniach tego samego jedzenia, mocnych przyprawach mamy problemy z żołądkiem nawet przez kilka tygodni. Inne jedzenie, inne napoje, przebyte na miejscu choroby mogą bardzo podrażnić nasz żołądek oraz jelita i ciężko będzie im się przestawić znów na nasze polskie jedzenie. Wówczas, tabletki osłonowe warto przyjmować przynajmniej miesiąc po powrocie z danego kraju, by mieć pewność, że odpowiednie bakterie w naszym organizmie znów zaczną prawidłowo pracować i stworzą w nim samodzielną ochronę. Najlepiej postawić na ten sam środek, który będziemy przyjmować przed, jak i po podróży.