Suplementy

Sanprobi, czyli dobry sposób na wspomaganie mikroflory jelitowej

skuteczny preparat sanprobi barrierAby ludzki organizm działał sprawnie i bez żadnych problemów, czasem trzeba go wesprzeć odpowiednimi suplementami diety. Jeśli chodzi o wspieranie mikroflory jelitowej, warto oprzeć się na suplemencie Sanprobi.

Sanprobi Super Formuła

Jest to wieloskładnikowy suplement diety, który zawiera kompozycję dwóch prebiotyków oraz siedmiu bakterii probiotycznych. Co więcej, tabletki te odpowiadają również za utrzymywanie zawartości tych bakterii (i prebiotyków) w organizmie, a także – co już było wspomniane wcześniej – wspierają mikroflorę jelitową. Suplement ten zawiera przede wszystkim:

  1. Probiotyki: dwa szczepy Bifidobacterium lactis, Lactobacillus acidophilus, Lactococcus lactis, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus paracasei, Lactobacillus salivarius..
  2. Prebiotyki: fruktooligosacharydy (FOS) i inulinę.

Jak widać Sanprobi Super Formuła jest preparatem wieloskładnikowym i znacznie poprawia pracę układu pokarmowego człowieka Jego zadaniem jest odbudowa i wspomaganie mechanizmów obronnych przewodu pokarmowego, ułatwianie trawienia, zwiększanie wchłaniania substancji odżywczych oraz wzmacnianie naturalnej odporności.

Kiedy poleca się przyjmowanie tego suplementu?

Warto wiedzieć, że prebiotyki sprzyjają rozwojowi pożytecznych i ważnych dla zdrowia bakterii jelitowych, ale także wspomagają odchudzanie i terapię zaburzeń metabolicznych. Przyjmowanie preparatu jest polecane szczególnie w przypadkach:

  • nadwagi lub otyłości,
  • zespołu metabolicznego,
  • posiadania wysokiego poziomu cholesterolu,
  • chorowania na cukrzycę,
  • stosowania diet odchudzających albo przy diecie bogatej w tłuszcze, cukier oraz białko
  • zmagania się z nadciśnieniem tętniczym i chorobą niedokrwienną serca,
  • w czasie antybiotykoterapii.

Ten rodzaj suplementu mogą przyjmować osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 12 roku życia.