zioła

Rumianek na problemy trawienne

Problemy z układem pokarmowych to dosyć częste dolegliwości, które są wywołane głównie nieprawidłową dietą. W przypadku nieprzyjemnych objawów można stosować różne zioła.

Lepsze trawienie
Rumianek zawiera szereg substancji, które mają bardzo pozytywny wpływ na układ trawienny. Napar z tej rośliny hamuje produkcję hormonów, które powodują rozwój stanów zapalnych. Dodatkowo wpływa rozkurczająco na jelita oraz przewody żółciowe. Rezultatem jest przede wszystkim zmniejszenie zapaleń występujących w błonach śluzowych żołądka, poprawa kondycji przewodu pokarmowego i wątroby, a także sprawniejsze działanie woreczka żółciowego.

Herbatka z rumianku jest szczególnie zalecana po obfitych, tłustych posiłkach. Taki środek poleca się również osobo, które cierpią na nadkwasotę. Łagodzi nieprzyjemne objawy choroby wrzodowej żołądka. Ponieważ działa rozkurczająco, pomaga w przypadku wzdęć, kolki jelitowej oraz bólów brzucha.

Systematyczne stosowanie
Zioła przynoszą najlepsze efekty, kiedy są stosowane regularnie. Dlatego osoby, które mają problemy z układem trawiennym, powinny systematycznie pić herbatkę z rumianku. Dzięki temu uda się osiągnąć trwałe efekty w postaci zmniejszenia stanów zapalnych w błonach śluzowych jelit i żołądka. Napar poprawi trawienie oraz pomoże w unormowaniu produkcji kwasu żołądkowego. Efekty działania herbatki można zauważyć po kilku tygodniach systematycznego używania.