zdrowie

Rodzaje mas plastycznych do rehabilitacji

Masy plastyczne przeznaczone są do zabawy i rehabilitacji dla dzieci w każdym wieku. Można wśród nich wybrać różne rodzaje, a nawet – co ciekawe – zrobić je samodzielnie w domu. Ich atutem jest niewielka cena i niezliczone godziny wspaniałej zabawy.

Masa rosnąca

Masa plastyczna, która rośnie to prawdziwy hit. Można ją zrobić w domu z pomocą kilku składników, takich jak sól, mąka i woda. Produkty te należy wymieszać, a następnie podzielić na części i do każdej dodać barwniki spożywcze, startą kredę lub farby, które pozwolą zabarwić ją. Masę trzeba wstawić do kuchenki mikrofalowej i przez około 30 sekund grzać. Po wyschnięciu, masa twardnieje i unosi się, co tworzy wspaniały efekt.

Masa balonowa

Kolejnym rodzajem masy plastycznej jest masa balonowa, która z powodzeniem może zastępować bańki mydlane oraz balony z gumy. By ją uzyskać, wystarczy połączyć dwa składniki.

Masa piaskowa

Z całą pewnością dzieci zachwyci następny typ masy plastycznej, czyli masa piaskowa. Do jej stworzenia potrzebne są: klej wikol oraz piasek. Do miseczki należy wlać dwie łyżki kleju, a następnie stopniowo dodawać piasek, cały czas mieszając. W ten sposób powstanie gęsta masa piaskowa

Masa porcelanowa

Ogromną popularnością wśród dzieci cieszy się masa porcelanowa. Jest ona efektowna, ale jednocześnie prosta w wykonaniu. Co ciekawe, można jej użyć do tworzenia dekoracji świątecznych. Zarówno barwą, jak i subtelnością przypomina prawdziwą porcelanę, stąd jej nazwa. Do jej wykonanie potrzeba klej wikol, mąkę ziemniaczaną, dwie łyżki cytryny, dwie łyżki oleju.