zdrowie

Przyśpieszanie gojenia ran

Nawet małe rany, które nie chcą szybko się goić mogą powodować dyskomfort. Jednak na rynku farmaceutycznym można skorzystać z wielu preparatów, których działanie jest w stanie zapewnić znaczne przyśpieszenie procesu gojenia.
Preparaty, które mają zapewnić przyśpieszenie gojenia ran można podzielić na takie, które mają na celu szybsze gojenie ran o małej, średniej oraz dużej powierzchni. Dodatkowo można przyśpieszać gojenie ran sączących, a także takich, które są już zasklepione.

Gojenie się różnych ran


Najszybciej goją się rany drobne, które powstały w formie otarć czy zadrapań. Natomiast proces gojenia ran kłutych, szarpanych czy oparzeń trwa znacznie dłużej. Dla przyśpieszenia takiego procesu można stosować:
– preparaty stosowane miejscowo
– preparaty witaminowe.
Jednym z preparatów do stosowania miejscowego jest SOLCOSERYL ŻEL. Jego działanie opierają się na działonu substancji czynnej, którą jest bezbiałkowy dializat z krwi cielęcej. Jest to odwirowana oraz oczyszczona z niepotrzebnych składników krew cieląt.

Efekt działania dializatu


Przy stosowaniu SOLCOSERYLU ŻEL można zwiększać zapasy fosforanów obecnych w komórkach. W ten sposób można zwiększyć ilość wykorzystywanego tlenu przez komórki w okolicach rany. Dodatkowo komórki będą znacznie lepiej odżywione, gdyż preparat jest w stanie przyśpieszać realizowanie transportu glukozy zawartej we krwi, która jest jednym z istotnych składników odżywczych.