zdrowie

Przy jakich chorobach powinno się stosować emolienty?

Emolienty są inaczej nazywane lipidami. Mówiąc prościej są to oleje, które mają dobroczynne działanie na ludzką skórę i włosy. W związku z tym są one popularnym składnikiem pielęgnacji zwłaszcza osób borykających się z chorobami skórnymi lub posiadaczy wyjątkowo wrażliwej skóry. Przy jakich problemach skórnych może pomóc Emolium?

Odparzenia


Kosmetyki Emolium nadają się dla dzieci od pierwszych dni życia. Wielu rodziców obdarza je zaufaniem, bo są sprawdzone już w pielęgnacji. Równocześnie, można mieć pewność, że nie wywołają kolejnych problemów ze skórą malucha. Lipidy zawarte w Emolium pomagają przywrócić równowagę tłuszczową skóry. W związku z tym są przydają się w walce z odparzeniami pieluszkowymi. Łagodzą one podrażnienia i nawilżają skórę. Dzięki temu zmieniona skóra goi się szybciej. W tym celu dobrze jest używać emulsji do kąpieli w połączeniu z kremami przeznaczonymi do pielęgnacji okolicy pieluszkowej.

AZS


Atopowe Zapalenie Skóry łączy się z jej silnym wysuszeniem. Jest ona bolesna, pękająca i zaczerwieniona. W skrajnych przypadkach pojawiają się bolesne strupy i małe ranki. Pomóc mogą kosmetyki z emolientami takimi jak Emolium. Tworzą one lipidową barierę na skórze. Jej zadaniem jest zatrzymywanie wody w ciele. Przy okazji, bariera lipidowa chroni również przed podrażnieniami. Same tłuszcze są powoli wchłaniane przez skórę, więc otrzymuje ona więcej drogocennej wilgoci niż ma to miejsce przy użyciu klasycznych kosmetyków.