Inne

Przepyszna, zielona herbata

Zielona herbata jest napojem, który przyrządza się z liści herbaty chińskiej. Pochodzi ona z gór Chin, Indii, aczkolwiek obecnie trzeba przyznać, że jej uprawa jest szeroko rozpowszechniona. Aktualnie napój ten jest bardzo popularny i zachwyca swoim smakiem wiele osób.

Pyszna, zielona herbata

Liście zielonej herbaty, jak udowodniono, zawierają dwa razy więcej kofeiny, niż suche ziarna kawy. Badanie spektrofotometryczne pokazało, że napój z zielonej herbaty zawiera 169–450 mg kofeiny na 1 litr płynu. Udowodniono także, że herbata ta ma wiele pozytywnych właściwości, które wpływają na ludzki organizm.

Zdrowa herbata

Zielona herbata na co pomaga – udowodniono, że napój ten powoduje, że tkanka tłuszczowa spala się o wiele szybciej. Herbata polecana jest więc osobom, które pragną zrzucić zbędne kilogramy. Napój pity regularnie mocno przyspiesza metabolizm – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Odpowiada on również za usprawnienie procesów immunologicznych, dzięki temu, że zawiera katechiny i teaniny. Zielona herbata może również powstrzymać niektóre neurodegeneracyjne choroby, takie jak na przykład: Parkinson lub Alzheimer. Zapobiega ona również różnego rodzaju rakom, między innymi pozytywnie wpływa na leczenie raka piersi. Przyznać również trzeba, że ta herbata spowalnia wszelkie procesy starzenia.

Zielona herbata, jak widać, ma naprawdę wiele wspaniałych właściwości na stan naszego zdrowia.