Suplementy

Przeciwpasożytnicza kuracja

Z każdej strony jesteśmy narażeni na różnego typu patogeny i wcale nie tak łatwo jest o wniknięcie do wnętrza naszego organizmu pasożytów. Zdrowy organizm jest w stanie uporać się z nimi, ale w przypadku ich nadmiernej ekspansji może być to mocno utrudnione. Można wesprzeć swój organizm w walce z patogenami, przeprowadzając odrobaczanie. 

Paraprotex, zioła, olejki, przyprawy na pasożyty 

Jest wiele sposobów na to, aby pożegnać się z pasożytami bytującymi w naszych organizmach. Świetnie sprawdzają się domowe metody. Można sięgnąć po gotowe preparaty typu Paraprotex, olejki czy nalewki ziołowe. Nawet kuracja świeżymi pestkami dyni będzie niezwykle skuteczna. Inną opcją jest przygotowanie soku na pasożyty z czosnku i soku z ogórków kiszonych. Do walki z pasożytami służą zioła takie jak tymianek, tatarak, oman, mięta, orzech włoski i piołun. Mamy też olejki w postaci olejku z oregano czy też olejku grejpfrutowego. Świetnie działa olej kokosowy. Do dyspozycji mamy różnego typu krople, ekstrakty, wyciągi, nalewki i środki homeopatyczne. 

Sposoby zapobiegania pasożytom 

Odrobaczanie to jedno, ale warto prowadzić taki tryb życia i przestrzegać kilku istotnych zasad, aby nie dopuścić do nadmiernej ekspansji patogenów w naszym organizmie. Wiele osób zapomina o tym, jak ważne jest częste mycie rąk, szczególnie po wizycie w toalecie czy dotknięciu zwierzęcia. Powinno się myć je zawsze przed przygotowywaniem posiłków i przed jedzeniem. Ważne jest także mycie warzyw i owoców przed zjedzeniem. Do pracy w ogrodzie warto używać ochronnych rękawic. Kluczowe jest także dbanie o czystość domowych zwierząt i ich cykliczne odrobaczanie. Unikać należy spożywania surowego mięsa, mleka i jaj.