Suplementy

Preparaty przedtreningowe – co zawierają?

mocne przedtreningowki

Preparaty przedtreningowe to odżywki mające na celu przygotować organizm do zwiększonego wysiłku. Zyskują sobie coraz większą popularność – zarówno wśród kulturystów, jak i biegaczy czy kolaży. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się przedtreningówki bez kreatyny, której zażywanie nie koliduje z innymi specyfikami, które posiadają już kreatynę w swoim składzie. Jakim substancjom przedtreningówki zawdzięczają swoje działanie?

Przedtreningówka bez kreatyny – jaki ma sens?

Kreatyna jest jednym z najbardziej pożądanych składników dla sportowców. Jej dobroczynne działanie zostało doskonale udowodnione, jest też chyba najlepiej przebadanym składnikiem suplementów. Przedtreningówka bez kreatyny (sprawdź ofertę w sklepie) jest dokładnie tak samo skuteczna, jak ta z kreatyną – wystarczy zobaczyć skład takiego specyfiku. Pozbawienie odżywki kreatyny ma sens dla tych, którzy przyjmują inny specyfik, zawierający już ten składnik. Faktem też jest, że coraz więcej osób decyduje się na przyjmowanie kreatyny w dawkach precyzyjnie dobranych do indywidualnego zapotrzebowania, a w takiej sytuacji dodatkowe podawanie jej w odżywce nie ma sensu.

Jakie składniki zawierają przedtreningówki bez kreatyny?

Składniki, które znajdziemy w suplementach przedtreningowych to między innymi:

  • arginina – poprawia przepływ krwi, wpływając na lepsze odżywienie mięśni;
  • beta-alanina to aminokwas odpowiedzialny za wzrost wytrzymałości, redukuje zmęczenie i poprawia regenerację organizmu;
  • cytrulina to składnik wzmacniający siłę i wytrzymałość, poprawia regenerację organizmu po treningu;
  • ornityna to kolejny aminokwas wpływający na lepszą regenerację organizmu po treningu, wspomaga rozwój mięśni poprzez redukcję zmęczenia potreningowego.