zdrowie

Płyn do czyszczenia uszu

Czyszczenie uszu bywa problematyczne u osób mających bardzo wąskie kanaliki. To właśnie u nich wosk zatrzymuje się w środku i nie może wydostać się na zewnątrz. Może to prowadzić do czasowego pogorszenia słyszenia. Jak zatem skutecznie dbać o higienę uszu? Krople do czyszczenia uszu na bazie oleju lub oliwy to dobry pomysł do wykorzystania od zaraz.

Płyn do czyszczenia uszu w sprayu

Krople do czyszczenia uszu w postaci oliwy lub oleju, które wkrapla się po prostu do uszu, to bezpieczna i skuteczna metoda na czyszczenie bez ingerencji z patyczkami higienicznymi. Ten sposób polecany jest praktycznie dla wszystkich. Taka metoda czyszczenia uszu jest dobra nawet w przypadku małych dzieci. Oliwa zakraplana do uszu pomaga w rozpuszczeniu wosku, który następnie po prostu wypływa na zewnątrz. Wystarczy kilka minut na przykład podczas ciepłej kąpieli, by uszu były czyste. Regularne czyszczenie uszu w ten sposób, to brak trudności ze słyszeniem, które mogą wynikać z zatykania się uszu przez wosk.

Jak czyścić uszy małym dzieciom?

Dorosły człowiek ma większą łatwość, jeżeli chodzi o czyszczeniu uszu sobie samemu. W ostateczności może przecież skorzystać z patyczka do czyszczenia uszu, który pozwala na mechaniczne usunięcie wosku. W przypadku małych dzieci jedyną alternatywą są właśnie dobre krople do czyszczenia uszu. Gdy rozpuszczą już wosk, który następnie wyleci na zewnątrz, jego nadmiar można usunąć właśnie przy pomocy patyczka do uszu. Taki sposób jest bezpieczny i absolutnie nie łączy się z możliwością uszkodzenia mechanicznego błony bębenkowej. Właśnie w taki sposób należy czyścić uszka małym dzieciom, co jest zaleceniem ze strony lekarza pediatry.

Płyny do czyszczenia uszu dostępne w ofercie sprzedażowej: https://www.aptekagalen.pl/higiena-uszu