zdrowie

Niedocenione konopie

produkty z konopi

Konopie są bardzo tajemnicza rośliną. Owiane milczeniem, niedopowiedzeniami i historiami nie mającymi żadnego potwierdzenia w faktach. Jak to jest z produktami z konopii? Co można z nich otrzymać?

Kosmetyki

Powstają na bazie oleju z konopii. Wiadomo, że produkty, które są dobre dla naszego układu pokarmowego są również dobre dla naszej skóry. Nasza skóra nie ma teraz łatwo. W powietrzu jest masa zanieczyszczeń. W zimie walczy z mrozem. Latem jest wystawiona na działanie słońca. Nasza skóra znosi bardzo dużo. Chcąc jej pomóc musimy o nią dobrze dbać, troszczyć się by jak najdłużej zachowała sprężystość i młody wygląd. Jak pomóc skórze? Czy rozwiązaniem mogą być produkty z konopii z Konopnego Sklepu?
Produkty z konopii często tworzą filtry, które chronią nasza skórę przed czynnikami zewnętrznymi, ale również chronią ją przed nadmiernym wydzielaniem wody. A wszyscy wiemy jak bardzo woda jest zbawienna dla naszej skóry. Jej brak w organizmie powoduje, że skóra staje się wiotka. Traci elastyczność i młody wygląd.

Dodatkowo kosmetyki, które powstały na bazie konopii odżywiają skórę, łagodzą podrażnienia, łagodzą zaczerwienienia, czy poparzenia. Doskonale regenerują, pielęgnują i odżywiają.

Z konopi tworzone są m.in. produkty konopne

Materiały budowlane

Zdziwieni? W przeszłości już korzystaliśmy z konopnych płyt budowlanych. Obecnie znowu przeżywają one swój renesans w budownictwie. Włókno konopne jest wytrzymałe. Jest to materiał dobrze oddychający. Sprawdza się także jako składnik tynku.
Budowlanka na nowo odkrywa zalety włókien konopnych. Najprawdopodobniej minie jeszcze sporo czasu za nim staną się popularne i powszechnie używane. Mamy jednak szansę na wykorzystanie włókien konopnych, które powoli, ale systematycznie zdobywają co raz większą rzeszę zwolenników.