zdrowie

Na co zwrócić uwagę wybierając taśmy do ćwiczeń?

Zakup porządnej taśmy do ćwiczeń nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto jak najszybciej zapoznać się z niniejszym artykułem. Dzięki nam dowiedzą się Państwo na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze nowej taśmy treningowej.

Opór ma znaczenie

W pierwszej kolejności warto sprawdzić jaki opór stawia dana taśma do ćwiczeń. Wbrew pozorom jest to jeden z najważniejszych parametrów, dlatego też w żadnym wypadku nie można go lekceważyć. Opór zależy nie tylko od grubości taśmy, ale również od jej szerokości i długości. Jak łatwo się domyśleć, szersze i grubsze taśmy do ćwiczeń trudniej się naciąga. Wybór konkretnego oporu zależy tak naprawdę od ćwiczenia które się wykonuje. Warto mieć do użytku kilka taśm treningowych o różnych parametrach oporowych, dzięki czemu będzie można wykonywać kilka ćwiczeń.

Jaki materiał?

Warto sprawdzić także z jakiego materiału wykonana jest taśma do ćwiczeń, której zakupem jest się zainteresowanym. Większość czołowych producentów oferuje wysokiej jakości taśmy do ćwiczeń wykonane z lateksu, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Lateks to bardzo wytrzymały i rozciągliwy materiał, który nawet po wielu latach użytkowania nie ulegnie uszkodzeniu. Tańsze modele mogą zawierać w swoim składzie nie tylko lateks, ale również domieszki gumy. Niestety taśmy tego typu bardzo szybko się psują zwłaszcza, jak trenuje się bardzo intensywnie. Warto inwestować w solidny sprzęt z tzw. najwyższej półki, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.