zdrowie

Na co zwrócić uwagę, wybierając taboret prysznicowy?

Akcesorium łazienkowym, które może okazać się zbawienne dla osób niepełnosprawnych, ale także osób z ograniczeniami ruchu lub po kontuzjach, jest taboret prysznicowy. Jest to niezwykle przydatny element wyposażenia łazienkowego, który może oszczędzić sporo trudu i wysiłku, pozwalając na bezproblemowe wykonanie czynności związanych z higieną osobistą. Wraz z innymi elementami wyposażenia ułatwiającymi niepełnosprawnym korzystanie z łazienki sprawi, że wykonanie codziennych czynności będzie dużo łatwiejsze. Na co warto zwrócić uwagę i czym się kierować, wybierając taboret prysznicowy?

Siedzisko montowane w ścianie – rozwiązanie dla małej przestrzeni

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ilość miejsca pod prysznicem. Jeżeli kabina prysznicowa jest niewielka, dobrym pomysłem jest siedzisko montowane do ściany, składane. Sprawdzi się ono idealnie także w wypadku, gdy z łazienki korzystają zarówno osoby niepełnosprawne, jak i pełnosprawne. Należy jednak przed zakupem upewnić się, z jakiego materiału krzesło jest wykonane, oraz czy rodzaj ściany umożliwi takie jego zamontowanie, aby wytrzymało obciążenie osoby siadającej.

Taboret prysznicowy wolnostojący – przede wszystkim bezpieczeństwo

Bezpieczniejszym rozwiązaniem, w większych kabinach prysznicowych i łazienkach jest taboret prysznicowy wolnostojący. Sprawdzi się on także tam, gdzie nie ma możliwości przymocowania siedziska do ściany. Na rynku dostępne są taborety o jednej wysokości, lub z regulowanymi nóżkami. Wytrzymają one z pewnością większy ciężar niż siedziska montowane do ściany i będą dużo bardziej wygodne, warto więc rozważyć tę opcję do łazienki.