zdrowie

Młody jęczmień – w jakiej formie go przyjmować?

Młody jęczmień wciąż zdobywa większą popularność. To superfood w dość korzystnej cenie. Zawiera niezwykle dużą ilość aminokwasów wartościowych dla organizmu. Jest źródłem białka oraz chlorofilu. Zadba o perystaltykę jelit i polepszy stan skóry. I choć opinie o młodym jęczmieniu są podzielone, to warto spróbować tego popularnego produktu i sprawdzić, czy ma dobry wpływ na zdrowie.

młody jęczmieńWiele osób ma problem ze smakiem młodego jęczmienia. W jakiej postaci przyjmować go w takim wypadku? Na rynku dostępne są dwie formy tego produktu – proszek oraz tabletki. Kapsułki są z pewnością tańszą alternatywą dla osób, które nie lubią smaku zielonego jęczmienia. Proszek natomiast jest nieco droższy. Z jego smakiem można sobie poradzić. Zielony jęczmień należy pić rozpuszczony z wodą (koniecznie chłodną – w gorącej jęczmień straci swoje właściwości) na pół godziny przed posiłkiem, najlepiej dwa razy dziennie. Jednak, żeby nieco zmienić smak tego superfood zamiast wody można użyć soku owocowego. Dobrym pomysłem jest również wykonanie shake’a z dodatkiem młodego jęczmienia. Wystarczy dodać do niego ulubione owoce i zmiksować. To idealne rozwiązanie na drugie śniadanie, gdy brakuje czasu na przygotowanie czegoś innego. Z łatwością można zabrać go ze sobą do pracy lub na uczelnię.

Mimo podzielonych opinii o młodym jęczmieniu, warto go spróbować i wyrobić sobie własne zdanie. Niewątpliwie to produkt, który może uzupełnić niedobory i wspomóc proces odchudzania. Należy jednak podejść z dystansem do oczekiwanych efektów.