Suplementy

Jakie suplementy na redukcji?

Redukcja to dość wymagający czas, przez który przechodzi wiele osób dążących do wymarzonej sylwetki. W tym okresie organizm jest wystawiony na wiele pokus. Aktywność fizyczna i trzymanie ujemnego bilansu kalorycznego to nie lada wyzwanie. Jakie suplementy mogą być przydatne na redukcji?

Odżywka białkowa

Jest to najbardziej popularny suplement diety wśród osób dbających o sylwetkę. Nic dziwnego, wiele ułatwia. Wypicie „białka” w ciągu godziny od treningu pomaga w regeneracji oraz rozbudowie tkanki mięśniowej. Odżywkę można również stosować w porach poza okołotreningowych. Świetnie smakuje jako dodatek do koktajli, omletów czy owsianek. W taki sposób można pomóc sobie w dostarczeniu odpowiedniej ilości białka, jeżeli nie udaje się tego dokonać za pomocą pożywienia.

Białko na redukcji, oprócz zapobiegania rozpadaniu się mięśni, ma jeszcze jedną ważną funkcję: nasyca na dłużej. Dzięki temu łatwiej kontrolować ilość spożywanych kalorii. Dodatkowo odżywki białkowe mają bardzo ciekawą gamę smakową. Mogą być pomocne, gdy przychodzi ochota na słodkie co nieco.

Uzupełnienie

Nie tylko białkiem człowiek żyje. Zbilansowaną dietę i treningi warto uzupełnić również o inne suplementy, które pomogą nam w osiągnięciu celu. Są to:

  • BCAA
  • ZMA
  • kreatyna
  • wszelkie spalacze tłuszczu

Należy dobrać je pod kątem własnych założeń i celów treningowych. Warto zwrócić uwagę na suplementy firmy 4+ Nutrition – https://swiatsupli.pl/pl/2_4-nutrition.