Suplementy

Jak zbudować masę mięśniową?

Wiele osób trenujących i ćwiczących zadaje sobie pytanie jaki jest najlepszy sposób na przyrost masy mięśniowej. Oczywiście jasne jest, że najważniejszy w tym zakresie jest ciężki trening. Jednak na rynku istnieją suplementy oraz odżywki, które mogą w tym pomóc.

Odżywki białkowe

Jednym z takich produktów są odżywki białkowe. Są one niezwykle skuteczne. Wszystko dlatego, że odżywa uzupełnia niedobory białka w organizmie. Jak wiadomo w przypadku osób trenujących zapotrzebowanie na białko jest bardzo wysokie. Białko jest bowiem podstawowym budulcem mięśni. Na rynku dostępny jest szeroki wybór odżywek białkowych. Dużą skutecznością charakteryzuje się m.in. odżywka Iso Whey Zero.

Odżywki białkowo – węglowodanowe

Oprócz samej odżywki białkowej warto jest także stosować odżywki białkowo – węglowodanowe. Odżywki te stosuje się przede wszystkim w celu zbilansowania diety. Dostarczają bowiem organizmowi nie tylko białka, ale także odpowiednią ilość węglowodanów. Niestety trzeba jednak wiedzieć, że odżywki białkowo – węglowodanowe mają także swoje wady. Powodują przyrost tkanki tłuszczonej. Dlatego należy mieć to na uwadze stosując także ten rodzaj odżywek.

Kreatyna

To zdecydowanie najpopularniejszy suplement stosowany w celu wzrostu masy mięśniowej. Kreatyna jest to substancja naturalnie produkowana przez ludzki organizm. Gromadzi się ona w mięśniach. Odpowiedzialna jest ona nie tylko za przyrost masy mięśniowej. Wpływa także na siłę oraz wytrzymałość organizmu. W związku na swoje właściwości jest to suplement polecany osobom trenującym i ćwiczącym.