Inne

Jak zadbać o siebie przed i w czasie ciąży?

Zarówno kobiety, które przygotowują się do zajścia w ciążę, a także te, które oczekują właśnie narodzin maleństwa, powinny zadbać o to, aby w codziennej diecie nie zabrakło niezbędnych witamin i minerałów, które nie tylko pomogą zajść w ciąże, ale również zadbają o prawidłowy rozwój płodu. Oprócz diety niezwykle ważne są również inne aspekty, jednak o co należy zadbać w tym czasie?

Spokój
Stres oraz zdenerwowanie nie oddziałują korzystnie na organizm kobiety a panie, które żyją w ciągłym biegu i nie mają na głowie zbyt dużo spraw, bardzo często mają problemy z zajściem w ciąże. Kobiety, które w danym momencie noszą w swoim łonie maluszka nie powinny się stresować, a także przemęczać, ponieważ takie skrajne emocje również oddziałują niekorzystnie na dziecko i mogą doprowadzić do wielu problemów.

Witaminy i minerały
W diecie każdej ciężarnej kobiety nie powinno w szczególności zabraknąć kwasu foliowego, który obecny jest niestety w niewielu produktach spożywczych, dlatego też niezwykle ważna jest suplementacja tego składnika. W tym celu warto sięgnąć np. po preparat Prenatal Uno, który pomoże uzupełnić codzienną dietę nie tylko w kwas foliowy, ale również w inne niezbędne składniki odżywcze. Regularne przyjmowanie Prenatalu Uno pomaga zmniejszyć ryzyko ewentualnej wady cewy moczowej, załagodzić poranne mdłości, a także wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego u rozwijającego się płodu.