Suplementy

Izotonik w proszku

Osoby, które aktywnie uprawiają sport powinny szczególnie dbać o nawodnienie swojego organizmu. W tym celu na rynku funkcjonują specjalne napoje energetyczne- nawadniające, w które warto się zaopatrzyć i regularnie stosować. Wśród wielu dostępnych opcji, zawsze warto stawiać na izotoniki w proszku.

Izotonik w proszku

Izotonik to specjalny płyn, który ma takie samo stężenie jak stężenie płynów ustrojowych w naszym organizmie. Podczas intensywnego wysiłku (uprawiane sportów) dochodzi do utraty sporej ilość wody, a wraz z nią mikroelementów. Z tego też względu należy dbać o ich uzupełnienie, a najlepszym sposobem na to jest regularnie picie izotoników. W trakcie wysiłku tracimy spore ilości potasu, magnezu, a także sodu. Z tego też względu sportowcy doskonale znają izotoniki, np. izotoniki w proszku, które są samodzielnie przez nich przygotowywane.
Decydując się na konkretny izotonik zawsze warto najpierw przeanalizować jego skład, a także sposób działania, by spośród szerokiej oferty wybrać te najskuteczniejsze.

Czego szukać w izotoniku?

Decydując się na zakup izotoniku w proszku szukajmy takich, które w swoim składzie mają elektrolity, które to są niezbędnymi minerałami, pozwalającymi utrzymać prawidłową równowagę kwasowo-zasadową w komórkach naszego organizmu. Idealnie sprawdzą się izotoniki zawierające w swoim składzie sód (0,3 do 2 gramów na 250 ml wody), a także potas (15 do 90 mg) i w mniejszych ilościach wapń oraz magnez.