zdrowie

Emulsja Cetaphil – co to jest?

Coraz częściej kosmetyki wybiera się bardziej świadomie. Sprawdza się, czy nie były testowane na zwierzętach, czy nie zawierają składników, które mogłyby podrażniać, bądź uczulać, a na samym końcu zwraca się uwagę na cenę. Z szeregu dostępnych kosmetyków warto wyróżnić te z serii Cetaphil. Są to specjalistyczne dermokosmetyki przeznaczone dla osób z konkretnymi problemami związanymi ze skórą. Jak na ich tle wypada emulsja Cetaphil i do czego ona służy – o tym można dowiedzieć się z tego artykułu.

Czym jest emulsja Cetaphil?

Emulsja Cetaphil to polecany dermokosmetyk dla osób, które zmagają się z problemem wrażliwej skóry. Emulsja ta jest rekomendowana przez specjalistów, a także jest kosmetykiem, który wielokrotnie został nagrodzony.

Dlaczego warto wybrać emulsję Cetaphil?

Korzystając z Cetaphilu z https://www.aptekagalen.pl/cetaphil , można stwierdzić, że jest to niezastąpiony kosmetyk. W emulsji na próżno szukać mydła, czy innych substancji, które mogłyby podrażniać skórę. Natomiast substancje, które się znajdują w tym dermokosmetyku sprawiają, że skóra staje się bardziej elastyczna, a przy tym dająca poczucie świeżości. Efekt ten można uzyskać zarówno przy użyciu wody, jak też całkowicie na sucho.

Jak działa emulsja Cetaphil?

Formuła emulsji micelarnej powoduje, że preparat ten jest delikatny dla wrażliwej skóry, a zarazem zapewnia jej dogłębne oczyszczenie. Jest to produkty niezwykle ekonomiczny, ponieważ substancja myjąca uwalnia się tylko w takiej ilości, jaka jest niezbędna do oczyszczenia naskórka. Dzięki temu emulsja może zarazem zagwarantować uczucie czystości i nie uszkodzić ochronnej bariery skóry, którą jest płaszcz lipidowy.