Suplementy

Efektywniejszy trening dzięki przedtreningówkom

Przedtreningówki to odżywki stosowane przez osoby aktywne, aby pobudzić organizm do działania i dać mu dawkę energii. Czy są one szkodliwe dla organizmu?

Rozsądek i wiedza

Wiele przedtreningówek zawiera kofeinę, którą znajdziemy głównie w kawie. Jeśli kawa bardzo nas pobudza, to silna przedtrenigówka może być dla nas szkodliwa. Wszystkie jej składniki dają dość dużą dawkę pobudzenia i podnoszą ciśnienie krwi. Powinny z nich zrezygnować osoby z wysokim ciśnieniem lub z problemami z sercem. Warto zauważyć, że takie substancje spożywane z rozsądkiem są zdrowe dla organizmu i nie powinny zaszkodzić.

Wybór przedtreningówki

Przed zakupem należy zapoznać się z listą przebadanych i legalnych suplementów dostępnych na rynku i przeznaczonych do stosowanie przed treningiem siłowym (zobacz ofertę w sklepie). Rozważmy też kwestię tego, jak efekt pragniemy uzyskać o zastosujmy takie substancje, które nie zaszkodzą naszemu organizmowi. Kierujmy się dużą ostrożnością przy wyborze takich produktów i zapytajmy o radę np. farmaceutę.

Odżywki przedtreningowe już od jakiegoś czasu cieszą się sporą popularnością. Powodem jest to, że ich działanie zauważamy już przy pierwszym treningu. Pamiętajmy, że każdy suplement stosowany nieumiejętnie może doprowadzić do działania niepożądanego. Niewłaściwe plany treningowe i brak diety to najczęstsze błędy osób aktywnych fizycznie. Przedtreningówka bowiem to jedynie dodatek do zdrowej diety i wysiłku fizycznego, dlatego ważne jest, aby zadbać też o te aspekty. Bez nich nie można liczyć na szybkie i realne efekty.